Hakkımızda

Hazra Baharat

Bugün sektörün öncü kuruluşlarından olan, modern tesisleriyle Hazra Baharat’ın öyküsü, 1980’li yıllara kadar uzanır. ”Sağlıklı, leziz ve kaliteli” ürün sunmayı hedefleyen Hazra Baharat, bu hedefe ancak “hijyenik üretim ve kaliteli sunum” ile ulaşılabileceğinin farkındadır. Bu bilinçle dünyadaki teknolojik gelişmeleri yakından izleyen Hazra Baharat, müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı amaçlar. Kurulduğu günden itibaren hijyen, sağlık ve kalite ilkelerinden asla ödün vermeyen Hazra Baharat’ta kalite kontrolleri üretim öncesinden başlar ve ürün tüketiciye ulaşana kadar sürer.

Hazra Baharat’ı sektöründe öne çıkaran temel özellikleri; kaliteli hammadde seçimi ve hijyenik üretimidir. Baharattaki öncelikli kalite göstergesi ise tat ve kokudur. 

Hazra Baharat; karabiber, kimyon, tarçın ve yenibahar gibi taneli ve kabuklu ürünleri de tane olarak temin ederek, öğütme işlemlerini kendi tesislerinde gerçekleştirir. Böylece baharatın öğütülürken koku ve tazeliğini kaybetmemesini sağlar. İşte bütün bu hassasiyet, Hazra markasının daha ilk anda “kalite ve güven”i akla getirmesinin başlıca nedenidir.